LKF


 


Kickboxing


Kikboksa vēsture


Noteikumi un versijās


Antidopings
 
 
Vēsture
Pilna kontakta ideja cīņā pats par sevi nav nekas jauns. Piemēram, Francijā ir līdzīga kikboksa cīņas māksla - savate, vai franču bokss. Bet, atšķirībā no kikboksa, franču bokss nav ieguvis šādu popularitāti pasaulē, kaut gan ir zināms ārpus Francijas.

Kikboksa dzimtene ir ASV. Tur, 1960-to gadu beigās un 1970-to gadu sākumā sāka notikt cīņas pilnajā kontaktā. Apmēram tajā pašā laikā parādījās termins "Kikboksing" (termina rašanās ir saistāma ar vairākkārtēju pasaules Kikboksa čempionu Chuck Norris). Līdz brīdim, kad piedzima kikbokss Amerikā, tur jau bija daudzas skolas kur apmācīja ar austruma cīņu mākslu: karatē, teikvando, ušu, uc

Bet tā kā katrā cīņas mākslā ir savi noteikumi , radās ideja rīkot sarīkot sacensības kur varētu piedalīties pārstāvji no citam cīņas mākslām. Šīs sacensības tiek sauktas par "Ol Style Karate" jeb "Pilna kontakta karatē." (Šajā gadījumā vārds "karatē" tika izmantots kā vispārējs jēdziens, kas attiecas uz visām cīņas mākslām,) Daudzi slaveni meistari kikboksā, sāka karjeru ar citu cīņas mākslas apguvi, Čaks Noriss -. Korejiešu cīņas māksla, Don "Dragon" Wilson - Ušu cīņas māksla u.t.t. )

Pirmo reizi oficiālās sacensības "Pilna kontakta karatē" (četrās svara kategorijās) notika 1974. gada septembrī. Uzvarētāji bija: meksikānietis Dz.Luis, un amerikāņi Dz.Luis, Dz. Smits, un B Uoles ar iesauku superkāja. No šī brīža līdzīgas sacensības sāka rīkot regulāri, no sakuma ASV bet pēc tam arī citās valstīs.

Kikboksa popularizēšanu visā pasaulē veicinājušas Holivudas filmas ar bijušā kikboksera dalību : piemēram, Chuck Norris, Benny Urkides iesauku "Raķete", Dons "The Dragon" Wilson un citi

Mūsdienu kikboksā ir septiņas galvenās disciplīnas : Music-forms, Kick-light, light-contact, Power-Fighting , Full-contact, Low-kick, K-1. 

LATVIJAS KIKBOKSINGA FEDERĀCIJA
Brīvības gatve 197, korpuss 36, ofiss 202, Rīga LV-1039, Latvija
Tālr.: (+371) 26226838
E-pasts: , Internets: www.wakolat.lv